akwarium słonowodne dla ryb

Co powinno być w akwarium dla ryb?

Akwarystyka

Pierwsze oznaki zniechęcenia pojawiają się zwykle w tym samym momencie, w którym notujemy pierwsze problemy z akwarium, z glonami lub ślimakami. Może się wówczas wydawać, że nie jest to hobby stworzone z myślą o nas, a my niepotrzebnie wydaliśmy na nie zbyt dużo pieniędzy. Na szczęście, istnieje wiele poradników dotyczących tego, co powinno znaleźć się w naszym akwarium.

Informacje w nich zawarte pozwolą nam na jego odpowiednie wyposażenie. Tu zresztą wiele osób odkrywa pierwsze problemy, okazuje się bowiem, że nie miały one pojęcia, że samo akwarium będzie niewystarczające.

WYPOSAŻENIE AKWARIUM

Od czego zatem zacząć? Każdy hodowca może odpowiedzieć nam na to pytanie w nieco inny sposób, nie ulega jednak wątpliwości, że na pierwszy plan wysuwają się filtry. To właśnie dzięki filtrowi woda w naszym akwarium jest napowietrzona we właściwy sposób, a co za tym idzie – ryby mają czym oddychać. Nie bez znaczenia jest i to, że woda jest oczyszczana z niewielkich zanieczyszczeń. Im większy filtr, tym większa jest też znajdująca się wewnątrz gąbka, a co za tym idzie, dbanie o czystość także staje się zdecydowanie łatwiejsze.

POKRYWA Z OŚWIETLENIEM

Kolejnym zakupem jest pokrywa z oświetleniem, która także spełnia funkcje, które potrafią zaskoczyć wielu użytkowników. To właśnie ona sprawia, że w akwarium nie brakuje światła, panuje w nim odpowiednia wilgotność, a rybki mają zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Nie brakuje przecież gatunków, które mają tendencję do wyskakiwania z akwarium, a to może się dla nich skończyć tragicznie.

Wyposażenie akwarium

GRZAŁKA

Wyposażając akwarium nie powinniśmy też zapominać o grzałce. Większość ryb wymaga przecież zapewnienia im temperatury, która jest wyższa niż standardowe 22 stopnie. Co więcej, temperatura ta powinna utrzymywać się niezależnie od tego, z jaką porą dnia mamy do czynienia. Problem braku grzałki w szczególny sposób doskwiera nam zimą.

TERMOMETR

Z tego samego powodu warto zaopatrzyć się w termometr. Konieczność jego zakupu nie powinna nas zresztą przerażać, nie mamy bowiem do czynienia z inwestycją zbyt kosztowną. Jeśli posiadamy termometr, wiemy też, kiedy grzałka zaczyna się psuć. Dobrze też zaopatrzyć się w siatkę do odłowu ryb. Na co dzień nie jest nam ona potrzebna, docenimy ją jednak z pewnością w tym samym momencie, w którym zechcemy wyczyścić akwarium.