Eukanuba - karma dla psa

Eukanuba

Karmy dla zwierząt

Najważniejsza jest odpowiednia jakość składników

Psy to zwierzęta z natury mięsożerne i ich zróżnicowana dieta zawsze powinna odpowiadać temu faktowi. Konieczne jest w związku z tym położenie odpowiedniego nacisku na podawanie odpowiedniej ilości i wysokiej jakości białek pochodzenia zwierzęcego, a nie tańszych białek roślinnych, jakie można znaleźć w większości popularnych karm z hipermarketów. Nie jest to tylko teza stawiana przez osoby zainteresowane zwierzętami, ale teza naukowa, o którą opiera się cała nauka o żywieniu zwierząt. Dzięki jej rozwoju możliwe jest poprawianie jakości życia i przyspieszanie rozwoju milionów psów na całym świecie. Oferta firmy Enkanuba obejmuje tak zwane karmy bytowe, czyli podstawowy rodzaj pożywienia dla typowych psów dowolnej rasy, wielkości i o dowolnym profilu aktywności, jak również można znaleźć w ofercie firmy Enkanuba karmy weterynaryjne. Są to karmy przeznaczone dla psów wymagających specjalnej diety ze względu na swoje problemy zdrowotne lub wrodzoną podatność na niektóre zachorowania.

Wiedza o żywieniu zwierząt

Odpowiednią wiedzę o żywieniu zwierząt można uzyskać tylko poprzez współpracę z profesjonalnymi hodowcami i taką też drogę przyjęła firma Enkanuba. Jej głównym partnerem w rozwijaniu i tworzeniu karm dla psów jest Międzynarodowa Federacja Kynologiczna.

Nie ma miejsca dla kompromisów

W kwestii żywienia psów nie ma miejsca na kompromisy i konieczne jest wybieranie najlepszych produktów. Pracownicy firmy Enkanuba mają ku temu potężną motywację, ponieważ w większości sami są właścicielami czworonogów i wierząc w możliwości swojego zespołu, podają im właśnie karmy marki Enkanuba. Proces doskonalenia produktów Enkanuba trwa już blisko od półwiecza i dzięki temu właściciele psów, ale także właściciele kotów, są w stanie z czystym sumieniem powiedzieć, że oferują swoim zwierzętom najlepszy, sprawdzony produkt, który w dodatku został wyprodukowany z dobrze wyselekcjonowanych surowców.

Wartościowy posiłek dla psa

Jakość nie jest tylko efemerycznym celem w firmie Enkanuba. Chociaż nie istnieją formalne wymogi, które wymuszałyby takie działanie, Enkanuba stosuje w swojej produkcji wszystkie normy i procedury, jakie są normalnie wykorzystywane w przedsiębiorstwach produkujących jedzenie dla ludzi.

Jakie wartości przyświecają firmie Enkanuba?

Enkanuba jest firmą opartą o bardzo konkretne wartości. Ważne jest dla wszystkich jej pracowników, by wszystkie wykorzystywane w produkcji surowce zawierały dużo najlepszego białka i spełniały najbardziej wygórowane normy jakościowe. Surowce są dokładnie sprawdzane i pochodzą tylko ze źródeł, którym można zaufać, w tym między innymi ze Stanów zjednoczonych i z Nowej Zelandii. Niezwykle rygorystyczne są kontrole jakości. Błąd zawsze może się znaleźć i konieczne jest jego zauważenie. Proces testowania karmy obejmuje aż 120 różnych procedur. Dokładnie pilnowani są wszyscy dostawcy surowców i półproduktów.

Karmy Enkanuba posiadają najważniejsze certyfikaty gwarantujące klientom, że produkt jest z najwyższej półki.