karma Brit Premium dla psa

Karma Brit Premium

Karmy dla zwierząt

Brit Premium to karma dla zwierząt, która została przygotowana w sposób dostosowany do najważniejszych cech psa, czyli do jego odpowiedniej wielkości i wieku, jak również do poziomu aktywności fizycznej przez niego przejawianej w danym okresie rozwoju. Dla wszystkich ras najważniejsze jest oczywiście to, by pokarm był właściwie zbilansowany i dzięki temu mógł stanowić pokarm kompletny, podstawę wyżywienia psa.

To właśnie na podstawie rozmiaru psa określa się jego realne potrzeby. W praktyce produkcji karm Brit Premium wyróżnia się cztery wielkości psów, kolejno S, M, L i XL, które odpowiadają za psy najmniejsze, średnie, duże i olbrzymie. Uzupełnieniem tego kryterium jest wiek psa. Potrzeby psa bardzo istotnie zmieniają się z wiekiem, przez co Brit Premium występują w trzech wariantach junior, adult oraz senior, czyli kolejno karm dla psów najmłodszych, dla psów dorosłych i dla psów starszych. Ostatnim z kluczowych kryteriów jest aktywność fizyczna psa.

Można powiedzieć, że karmy Brit Premium Light, Sport oraz Lamb&Rice to karmy specjalistyczne, ponieważ pierwsza z nich pomaga w odchudzaniu psa, druga chroni psy cierpiące na alergie pokarmowe, a karma Sport to propozycja dla psów najbardziej aktywnych, potrzebujących dużych ilości energii. Trzeba zauważyć, że Brit Premium dla różnych psów to nie tylko inny skład dopasowany do ich potrzeb, ale także inny kształt i wielkość granulek, dzięki czemu psy są w stanie znacznie lepiej radzić sobie z przyjmowaniem pokarmu. Granulki zostały przygotowane tak, by chronić psa przed utknięciem elementu pokarmu w jego przełyku oraz poprawiać higienę jamy ustnej. Te elementy także mają wpływ na zdrowie i kondycję psa, czyli na najważniejsze wartości, do realizowania których karmy Brit Premium zostały stworzone.

Karma dla psa

W karmach Brit Premium realizowane jest podejście określane nazwą profilaktyki przez żywienie. Jest to podejście, które w praktyce nie różni się znacznie od podejścia realizowanego przez dietetyków pracujących na potrzeby ludzi. Zwierzęta doświadczają bowiem stresu i innych codziennych problemów w sposób bardzo podobny do ludzi, więc równie ważne jest u nich takie odżywianie, które będzie realizowało zasady kompleksowego żywienia i dostarczania do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Żeby ten cel mógł zostać realnie osiągnięty, karmy Brit Premium zawierają w swoim składzie mięso, warzywa i owoce, a także zioła i tak zwane składniki funkcjonalne, czyli suplementy diety dopasowane do psa, który będzie karmę przyjmował.

Formuły Brit Care to z kolei karmy przeznaczone dla zwierząt o bardzo specyficznych potrzebach, chorych i zwykle cierpiących na różne problemy z układem pokarmowym. W formułach Brit Care zrezygnowano z substancji trudnych do strawienia oraz mogących powodować alergie pokarmowe. Mowa tutaj główni o tak powszechnych w karmach dla zwierząt składnikach jak chociażby pszenica, kukurydza i soja, ale też wieprzowina i wołowina. Karmy Brit Care zmniejszają obciążenie organizmu zwierzęcia.