karma weterynaryjna Purina Pro

Karma weterynaryjna Purina Pro Plan Veterinary Diets En Gastrointestinal

Karmy dla zwierząt

Purina Pro Plan to karma weterynaryjna stworzona dla psów cierpiących na problemy gastryczne.

Charakterystyka karmy

Purina Pro Plan Purina Pro Plan Veterinary Diets EN Gastrointestinal, jak brzmi pełna nazwa tej karmy, powinna być stosowana u psów cierpiących na choroby trzustki i mających problemy żołądkowo–jelitowe. W tej karmie jest bardzo mało tłuszczu, a zawarte w niej kwasy tłuszczowe to w większości kwasy o średniej długości łańcuchów, czyli kwasy najłatwiej przyswajalne.

Kiedy stosować karmę Purina Pro Plan?

Typowymi wskazaniami dla stosowania karmy Purina Pro Plan są:

• Zaburzenia pracy żołądka (ostre i przewlekłe);

• Biegunki (ostre i przewlekłe);

• Stany zapalne żołądka i okrężnicy;

• Problemy z trawieniem i wchłanianiem;

• EPI (zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki);

• IBD (nieswoiste zapalenie jelit);

• Lymphangiectasia

• Hiperlipidemia

• Choroby wątroby (ale bez występowania encefalopatii).

Zalety karmy Purina Pro Plan

Karma Purina Pro Plan posiada bardzo niewiele tłuszczu, który zazwyczaj jest odpowiedzialny za problemy trawienne psa. Tłuszcz jest oczywiście niezbędny, dlatego jako jego źródło wybrano olej kokosowy. Posiada on wiele kwasów o średniej długości łańcuchach lipidowych, co w praktyce oznacza, że karma jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na lipidy w sposób najmniej grożący negatywnymi reakcjami psa.

Karma lecznicza dla psów

Purina Pro Plan to tak zwana karma małoresztkowa. Po jej wchłonięciu pozostaje bardzo niewiele elementów, które pies musi wydalić. Jest to korzystne dla nie pracującego w sposób optymalny żołądka psa i jego jelit.

Skład karmy Purina Pro Plan

W karmie Purina Pro Plan znajdziemy maczkę kukurydzianą i ryżową oraz odwodnione białko drobiowe i papkę buraczaną. Jest Ti także olej kokosowy, składniki mineralne, tłuszcze zwierzęce, olej sojowy i rybi oraz inulina. Wilgotność tej karmy to około 7,5%. Aż ¼ jej masy stanowią białka, tłuszcze to około 10%, w tym głównie tłuszcze omega-3, a węglowodany odpowiadają za 50% masy całej karmy. W Purina Pro Plan bardzo dużo jest witaminy E oraz witaminy C. W 100g karmy znajduje się 348 kcal.

Wskazania

Purina Pro Plan powinna być wykorzystywana u psów mających reakcje alergiczne na białka z innych karm, ponieważ znajduje się w niej białko hydrolizowane o niewielkich cząsteczkach, które minimalizują ryzyko pojawienia się alergii.

Ważnym wskazaniem jest okres rekonwalescencji psa, ponieważ Purina Pro Plan to karma o wyjątkowo wysokim stężeniu składników odżywczych, przez co skuteczniej dostarcza psu energii i ważnego budulca.

W przypadku chorób trzustki liczy się głównie obniżanie ilości tłuszczów i wykorzystanie lipidów o średnich łańcuchach. Purina Pro Plan je zapewnia.

Choroby wątroby to z kolei dążenie do ograniczenia ilości amoniaku we krwi. Odpowiednie wersje karmy Purina Pro Plan posiadają zmniejszoną ilość białka oraz miedzi, dzięki czemu wątrobie jest łatwiej.

Dla stawów ogromne znaczenie mają kwasy tłuszczowe omega-3. Zmniejszają one natężenie stanów zapalnych i powodują, że organizm psa jest w stanie lepiej sobie radzić z rozwijającą się chorobą.