Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Psy

Lato jest świetną szansą, by poświęcić czas swojemu pupilowi. Wycieczka razem z ukochanym psem to niepowtarzalna okoliczność, żeby odpocząć, w tym samym czasie poświęcając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie narażone. Rasy, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą efektywnością i niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby psów wielu gabarytów, dzięki czemu łatwo kupimy średnicę dopasowaną do szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi oraz substancjami syntetycznymi. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże działają jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, przez co dają ogólną opiekę psiaka. Obroża Foresto chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dlatego daje ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest większa ochrona, na przykład w postaci kropli zawierających środek na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby chronić naszego psa podczas letniej wycieczki należy sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny online