Przydatne zabawki dla kotka.

Koty

Chociaż większość z nas postrzega kota, jako zwierzątko typowo domowe, musimy mieć w pamięci, że jest to drapieżnik. To, co zazwyczaj rozbawieni opiekunowie mają za zabawę, wynika z silnego instynktu łowieckiego. Dlatego tak istotne jest zapewnienie kotu właściwej rozrywki. Znudzone zwierzę może drapać naszą kanapę , a nawet kąsać nogi lub ręce opiekuna. Jak się bawić z naszym kociakiem? Prezentujemy najlepsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Skuteczną zabawką, zapewniającą dobrą rozrywkę, jest wędka dla kota. Zazwyczaj fantastycznie sprawdzają się naturalne pióra przywiązane na sznurku, które udają ruch potencjalnej ofiary. Niektóre koty wolą miękkie boa, wielobarwne wstążeczki lub foliowe pompony. można też wybrać maskotkę na wędce , jeśli nasz kot znajduje radość w takiej formie polowania. Wszystko jest uzależnione od upodobań naszego zwierzęcia .

Zabawki z kocimiętką

Jeżeli nasz kot potrzebuje zachęty do zabawy , możemy wybrać zabawkę z kocimiętką. Na rynku są dostępne różne rodzaje tego typu zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalne pluszaki do gryzienia. Możemy też wybrać kocimiętkę w sprayu lub susz, który rozsypiemy na podłodze lub spryskamy nim wybrane miejsca.

Laser dla kota

Ekstremalnie skuteczną zabawką, ubóstwianą przez niemal wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie ma takiego kota , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona pogoń za świecącym punktem świetnie wybawi nasze zwierzę, a nam dostarczy mnóstwo śmiechu . Co istotne, zabawa z laserem nie wymaga od nas wiele zaangażowania, a efekt jest powalający .

Piłka dla kota

Niektóre zwierzaki wolą zabawy z piłeczką. Toczenie po podłodze jest dla nich fantastyczną rozrywką. Można więc wybrać dla kota szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, pluszowe pompony, piłeczki z lekkiej gąbki , kauczuki lub piłeczkę , która ma w środku dzwoneczek. Ważny jest zarówno dźwięk , jaki taka piłeczka wydaje turlając się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź lepiej się toczy, bądź sprawdza się do aportowania.

Kule na przysmaki

To niezawodny sposób, żeby zachęcić leniwego zwierzaka do zabawy. Specjalne kule , w których zamykamy przysmaki stymulują węch , więc kot usiłuje dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji tocząc po podłodze zabawkę. Co istotne, zwierzę natychmiast dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie zakończyło się sukcesem.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny