ryby akwariowe w akwarium

Ryby akwariowe – przykładowe gatunki

Akwarystyka

Coś więcej o rybkach

Mieczyk Hellera to piękna ryba, która oferowana jest wielu odmianach kolorystycznych. Trzymany w haremach a wiec jeden samiec i wiele samic. Albo też same samce bez sami wtedy nie będzie występować agresja między nimi. Nie dajemy 2-3 samców razem, ponieważ powodować to będzie starcia między innymi.

Gupik pawie oczko

To kolejna ryba, która proponowana jest w wielu różnych odmianach. Określana jako przyjazna, towarzyska, nie będzie sprawiać kłopotów. Charakterystyczne jest to, że wystarczać jej będzie nawet małe akwarium. Ryba jest bardzo płodna. Samice po ciąży mają niekiedy różne zdrowotne problemy. Choroba taka nie będzie jednaka atakować samców.

Brzanki

To ruchliwe, żywiołowe ryby, które będą nadawać wizualnego wigoru dla naszego zbiornika. W czasie karmienia pojawia się ciekawe widowisko, ponieważ ryby rzucą się na powierzchnię wody tak jakby kipiała. Ta rybka jest w stanie osiągnąć nawet 14 cm, charakterystyczne będzie to, że lubi zimną wodę i jest to gatunek bardzo odporny, wytrzymały.

Odeska

To jedna z piękniejszych brzanek, łagodna, jakkolwiek odruch gonienia i skubania także będzie się pojawiał. Ryba nie jest płochliwa, samce często prowadzą między sobą gonitwy starają się pływać całym stadem.

Zielona

Najładniejsza z brzanek, szczególnie piękna będzie odmiana dzika, zielona obecnie trudno będzie ją znaleźć taką rybę w sklepach.

Popularne ryby akwariowe

Sumatrzańska

Najbardziej zaczepna ze wszystkich, młode stado, w którym nie ma ustalonej hierarchii może atakować również inne ryby.

Danio Malabarski

To największy dość żarłoczny, wymaga większego akwarium. Ryba w dłuższej perspektywie będzie dość nudna, mdła mimo charakterystycznych zachowań stadnych i hierarchicznych.

Neon Inessa

Rybka, która jest niewielka, ławicowa, długowieczna. Niestety w dużych akwariach rzadko kiedy są w stanie stworzyć zgodną ławicę, która będzie się przez dłuższy czas utrzymywać. Często samce walczą ze sobą, ale obserwować można to w mniejszych grupkach w większych może nie być to tak często występujące zjawisko.

Skalary

Powolne, majestatycznie pływające ryby, przykuwają od razu oko każdego obserwatora akwarium, obecnie dostępne w wielu odmianach, ryby stadne za młodu, potem dobierają się w pary i wtedy usuwać należy niesparowane osobniki.