Struktura kuwet

Koty

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, iż dla wzoru kociej toalety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprowadza się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą godzić się na nie, jednak większość zgadza się, ale są wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Ale w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Niektóre z nich są wyposażone w ramkę, byle łatwiej podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która dosłownie czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po czasie, który został przez nas zaplanowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które zbiera nieczystości do kontenera, czy do kanału. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynna nieczystość zlatuje na dół. Tenże typ kuwety figuruje w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które bez przerwy sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, jako może nieść za sobą kłopot przy wejściu. o ile kot już osiągnie 84 dzień życia życia, powinno się zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, po to, byleby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek kocha rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale zostało na górze napisane – powinno się uważać, bowiem wybrane kocięta nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w którym można włożyć do środka kuwetę, gdy nadejdzie pewny przypadek, bo ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Opłaci się również kupić akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

transporter dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html