W jaki sposób wyłonić odmianę dużego psa stosowną dla Ciebie?

Psy

To, że psiak jest najznakomitszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Tenże futrzasty kompan, pozostaje lojalny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo warunki, w których zamieszkuje. Dla niego liczy się tylko miłe spojrzenie i dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Gdy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup bądź adopcję psiaka, bardzo często nawet nie pomyślą nad wyborem tej dobrej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Wygląd psiaczka i jego łagodny pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny pies niezwykle łatwo rośnie i właściciel nawet nie dostrzeże, kiedy przemienia się w dojrzałego psa, którego stan niestety nie zawsze odpowiada pragnieniom właściciela. Dzieje się tak, gdy czworonóg zostaje wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego wdzięcznych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Aktywny pies i ociężały człowiek


Decydując się na posiadanie psiaka, wypada dobrze zaznajomić się z jego rasą, żeby razem z nim tworzyć jednolity i harmonijny związek. Psiska wymagające multum ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się spokojne, zamknięte w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, trzeba mieć świadomość, że to wybitnie aktywne zwierzaki, które wymagają wyczerpujących spacerów i także niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd miłośnicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo sformułować swoje wymagania w stosunku do nowego psiaczka. Gdy szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, perfekcyjnie sprawdzą się tutaj pieski miniaturowe, które spokojnie zmieszczą się w każdym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie rozmiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Tymczasem małe pieski pomimo swojego wspaniałego wyglądu, nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno wywołają niepewność oraz obawy przed obcymi, efektywnie ich odstraszając. Jeżeli w domu zamieszkują małe dzieci, których zachowanie nieraz jest nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, gdyż źle prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i wagę.

Piesek zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela posiadania należytych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym i pewnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zaznajomić się ich odmianami, żeby trafnie dobrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami oraz trybem życia człowieka, ponieważ tylko wtedy relacja z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i obustronną miłością.

legowiska dla kotów hurtownia